Maqedonia U17 e femrave fiton Shqipërinë 5:2

Publikuar më 19 Октомври, 2022 Lajme, Deri më 17 vjet Femra


Përfaqësuesja e femrave U17 të Maqedonisë ka marrë fitore bindëse 5:2 ndaj Shqipërisë në startin e turneut kualifikues që po zhvillohet në Durrës.

Futbollistet e reja kaluan në avantazh në minutën e 13-të me golin e shënuar nga Mitkovska. Nikoqiri i turneut arriti të barazojë rezultatin në minutën e 33-të me anë të Metohës. Një minutë më vonë Ago shënon gol për një përmbysje të plotë dhe epërsi 2:1 të Shqipërisë. Gjorgjieva arriti të shënojë në minutën e fundit të pjesës së parë për të barazuar rezultatin.

Përfaqësuesja e Katerina Mileskës luajti një pjesë të dytë fenomenale, në të cilën arritën të shënojnë tre gola dhe të kompletojnë një triumf bindës ndaj Shqipërisë. Në minutën e 52-të, Pavlovska shënoi për avantazhin e Maqedonisë. Në minutën e 72-të e njëjta lojtare hyri sërish në listën e golashënuesve. Në minutën e 87-të, Vasileva vulosi shifrat finale 5:2.

Në turin e dytë të turneut kualifikues do të përballemi me Kosovën.
   
   
Reprezentacioni A