Maqedonia U17 e femrave fiton edhe Kosovën në turneun kualifikues në Durrës

Publikuar më 21 Октомври, 2022 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja e femrave U17 të Maqedonisë ka shënuar një tjetër fitore mjaft të rëndësishme në kuadër të turneut kualifikues që po zhvillohet në Durrës të Shqipërisë.

Në xhiron e dytë të turneut kualifikues, Maqedonia mori fitore të ngushtë ndaj Kosovës me rezultat 2:1.

Ekipi i Katerina Mileskës kishte një disavantazh me një gol, por arriti të bëjë një kthesë të plotë dhe të arrijë një fitore, me të cilën u ngjitëm në vendin e parë në grup.

Në turin e parë fituam me shifra 5:2 Shqipërinë. 

Përfaqësuesja e Kosovës e nisi shumë mirë ndeshjen. Paci ka sjellë avantazhin për skuadrën e tij që në minutën e 7-të. Mitkovska fillimisht shënoi në minutën e 35-të për të barazuar rezultatin, ndërsa në minutën e 45-të gjuajti për avantazh dhe fitore të Maqedonisë me rezultat 2:1.

Më 24 tetor në xhiron e fundit luajmë kundër Moldavisë.
   
   
Reprezentacioni A