Maqedonia U17 do të luajë dy ndeshje kontrolluese ndaj Malit të Zi

Publikuar më 26 Април, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë në fillim të muajit maj do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese kundër Malit të Zi.

Duelet kontrolluese do të luhen më 2 dhe 4 maj në Tivar të Malit të Zi.

Ndeshja e parë që Maqedonia dhe Mali i Zi do të luajnë më 2 maj do të fillojë nga ora 17:00.

Takimi i dytë është caktuar për datën 4 maj në orën 12:00.

Selekesionuesi i përfaqësueses U17 të Maqedonisë U17, Vujadin Stanojkovic, ka vendosur të thërrasë këta lojtarë për dy ndeshjet me Malin e Zi:

Portierë: Spasko Ahtarov (Makedonija GJ.P.), Daniel Dikovski (Kul Zdravje);

MbrojtëS: Flakron Memishi (Shkëndija), Andrej Velkov (Akademia Pandev), Anes Meliqi (Shkendija), Bojan Ivçeski (Pobeda), Angel Nastevski (Makedonija GJ.P.), Nikola Stojkovski (Shkendija), Andrej Lubevski (Rabotniçki);

Mesfushorë: Martin Jovanoviç (Makedonija Gj.P.), Nikola Manojlov (Rabotniçki), Milot Sinani (Arau, Zvicër), David Mateski (Ohrid Lihnidos), Matej Gashtarov (Vardar), Altin Nuredinovski (Nju Star), David Ristovski ( Akademia Pandev), Maksimilian Dimitrievski (Borussia Munich, Gjermani), Neven Kostadinov (Tikvesh), Almir Podgragja (Rabotniçki);

Sulmues: Vebi Islami (Shkendija), Altin Aliji (Vardar), Tarik Demishkovski);
   
   
Reprezentacioni A