Maqedonia U17 do të luaj dy ndeshje kontrolluese ndaj Qipros në Strumicë

Publikuar më 18 Август, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese kundër  Qipros më 22 dhe 24 gusht.

Ndeshjet kontrolluese do të luhen në Strumicë me fillim nga ora 17:00. Gjithashtu, do të përcaktohet edhe fusha në të cilën do të luhen dy ndeshjet.

Seleksionuesi i përfaqësueses së re të Maqedonisë, Dashmir Beari, ka vendosur të thërrasë lojtarët e mëposhtëm për sfidat e ardhshme:

Portierë: David Iloski (Brera), Onur Besir (Shkëndija);

Mbrojtjës: Zllatko Radevski (Vardar), Igor Ristov (Brera), Nikola Angelov (Brera), Artan Ismaili (Shkëndija), Luka Atanasovski (Vardar), Milosh Spasovski (Vardar), Emir Shabotic (Vardar);

Mesfushorë: Marko Kish (New Star), Zdravko Pereski (Brera), Kamenço Andonovski (Rabotniçki), Albion Musliu (Shkëndija), Almir Jakupi (Arau, Zvicër), Arif Loki (Hvidovre, Danimarkë);

Sulmues: Admir Latifi (Makedonija GJP), Florim Dalipi (Fatz Wien, Austri), Hisar Ali (Shkëndija), Berkaj Shaini (Rabotniçki), Luka Makalovski (Makedonija GJP), Edin Atoski (Young Boys, Zvicër) );

Grumbullimi i futbollistëve U17 të Maqedonisë, është caktuar më 20 gusht në ora 21:00.
   
   
Reprezentacioni A