Maqedonia U17 barazon kundër Malit të Zi në ndeshjen e parë kontrolluese

Publikuar më 20 Април, 2021 Lajme, Deri më 17 vjet

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë ka barazuar kundër Malit të Zi në kuadër të ndeshjes së parë kontrolluese ndërmjet këtyre dy përfaqësueseve.

Në kampin-stërvitor “Petar Milloshevski” pranë “Shtëpisë së Futbollit” në një ndeshje interesante dhe të hapur, përfaqësueset e Maqedonisë dhe Malit të Zi barazuan 1:1.

Kundërshtari e nisi mirë ndeshjen, shhfrytëzoi pa sigurinë në mbrojtjen tonë dhe përmes Nikola Medojeviq avansoi për 1:0. Në vijim në pjesën e parë përfaqësuesja jonë u konsiludua në radhët e veta dhe arriti që para fundit të pjesës së parë të barazojë. Auto i golit për Maqedoninë ishte Martin Gjorgievski në minutën e 41’.

Në pjesën e dytë të dyja përfaqësueset nuk arritën të shfrytëzojnë disa raste të mira për gol. Rastin më të mirë për Maqedoninë e kishte Marko Stojilevski. Në minutën e 55-të, Mali Zi nuk arriti që të realizojë nga pika e bardhë.

MAQEDONIA – MALI ZI 1:1

(Nikolla Medojeviq 14’; Martin Gjorgievski 41;)

MAQEDONIA: 1. Stefan Jovanovski, 3. Matej Janevski, 5. Marko Stojilevski, 6. Amir Beqiri, 7. Kire Stojanov, 8. Martin Gjorgievski, 9. Zani Nazifi, 10. Azis Jamini, 10. Filip Jovanovski, 14. Andrej Arizankoski, 16. Amir Nuhija;

Zëvendësime: 12. Samoil Talevski, 2. Martin Jovanoviq, 4. Anes Meliqi, 13. Lorik Kaba, 15. Hadis Tairi, 17. Filip Zakoski, 18. Maksim Bundaleski, 19. Nikola Veliçkovski, 20. Sulejman Umerfaru;

Seleksionues: Toni Jakimovski;

MALI ZI: 1. Petar Bobiqiq, 2. Millosh Vracar, 3. Luka Bubanja, 4. Xhemaj Romario, 5. Jovan Kacojeviq, 6. Luka Jeciq, 7. Nemanja Paviçeviq, 8. Strahinja Teshoviq, 9. Aleksa Vukadinoviq, 10. Nikolla Medojeviq, 11. Nenad Krivokapiq;

Zëvendësime: 12. Petar Petroviq, 13. Janko Vukiçeviq, 14. Tomislav Turoviq, 15. Stefan Radojeviq, 16. Nikolla Radushinoviq, 17. Andrija Beiq, 18. Marko Peroviq;

Seleksionues: Kavaja Radovan;

Ndeshja e dytë kontrolluese kundër të njejtit kundërshtarë, përfaqësuesja e Maqedonisë do ta luajë me 22 prill (e enjte) me fillim në orën 11:00.