Maqedonia U17 barazon 1:1 ndaj Maltës në ndeshjen e parë kontrolluese

Publikuar më 15 Февруари, 2022 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë ka luajtur ndeshjen e parë kontrolluese ndaj Maltës.

Në kampin stërvitor “Petar Milloshevski” të përzgjedhurit e seleksionuesit, Toni Jakimoski nuk arritën të marrin fitoren kundër Maltës, pasi ndeshja u mbyll me barazim 1:1.

Maqedonia nuk arriti të aplikojë lojën e saj në fushë dhe e kishte të vështirë të rrezikojë portën e kundërshtarit. Nikolla Veliçkovski e kishte rastin më të mirë për Maqedoninë në 45 minutat e para.

Në pjesën e dytë, përfaqësuesja e Maltës arriti që në minutën e 56-të të realizojë golin përmes Sean. Në të 66-të ekipi jonë arriti të barazojë rezultatin me Destan Adilin që shënojë për 1:1.

Ndeshje kontrolluese: përfaqësuesja U17, Shkup;  

Maqedonia – Malta 0:0 (1:1)

(0:1 Sean 56’; 1:1 Destan Adili 66’;)

Maqedonia: David Stojanoviq, Andrej Arizankoski, Marko Stojilevski, Daniel Marovski, Matej Janevski, Martin Gjorgjievski, Nikolla Veliçkovski, Adrian Zendelovski, Umerfaruk Sulejmani, Muhamed Elmas, Zani Nazifi;

Rezervistë: Diel Doko, Simeon Zdravkovski, Hadis Tairi, Gjorgje Xhekov, Teo Nikollovski, Destan Adili, Amir Nuhija, Aleksandar Bogdanovski, Kire Stojanov;

Seleksionues: Toni Jakimovski; 
   
   
Reprezentacioni A