Maqedonia U15 zhvilloi dy ndeshje kontrolluese me Shqipërinë në Ohër dhe Elbasan

Publikuar më 09 Јуни, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet


Më 7 dhe 9 qershor, përfaqësuesja U15 e Maqedonisë zhvilloi dy ndeshje kontrolluese me Shqipërinë. 

Ndeshja e parë kontrollues, u zhvillua në Ohër, ku skuadra e seleksionuesit Dragan Naçevski pas pjesës së parë ishte me një gol negativ, ndërsa në fund arritën të shënojnë fitore me rezultat 3:2.

Gjangjarovski bëri një lojë të shkëlqyer dhe arriti dy herë të futet në listën e golashënuesve. Mammoti goditi për një fitore të ngushtë.

Takimi i dytë kontrollues u zhvilua në Elbasa, aty ku Kombëtarja e Shqipërisë fitoi me rezultat 3:2. 

Golashënues edhe në këtë takim ishte Gjangjarovski nga penalltia, përderisa golin e dytë për Maqedoninë e realizoi Islamoviq.    
   
Reprezentacioni A