Maqedonia U15 humb nga Turqia në ndeshjen e parë kontrolluese

Publikuar më 23 Август, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë është mundur bindshëm nga Turqia në ndeshjen e parë kontrolluese të zhvilluar ndërmjet këtyre dy përfaqësueseve.


Në Stamboll, përfaqësuesja vendase luajti një ndeshje të shkëlqyer, sidomos në pjesën e parë, ishte kundërshtari më i mirë dhe shënoi një fitore bindëse me rezultat 4:0.


Në këtë takim kontrollues, të përzgjedhurit e seleksionuesit Dragan Naçevski humbën disa raste të mira për të shënuar gol.


Futbollistët tanë të rinj luajtën shumë më mirë në pjesën e dytë, në të cilën imponuan lojën e tyre dhe krijuan disa raste të mira shënimi.


Në minutën e 55-të, Georgievski dërgoi një goditje të shkëlqyer, e cila u prit nga portieri i Turqisë. Tre minuta më vonë, Petkovski u gjend në një tjetër mundësi të mirë, por portieri vendas sërish arriti të ndërhyjë mirë. Temelkov u gjend në një situatë të mirë në minutën e 70-të, por topi u largua para portës në momentin e fundit. Në minutën e 76-të Xhangarovski nga gjuajtja e lirë pati një goditje të mirë, por nuk arriti të shënonte. Në minutën e 80-të Selimi ishte në një situatë të mirë, por gjuajtja e tij në momentin e fundit u ndalua nga kundërshtari.


Maqedonia: Darian Denkovski, Gorjan Petkovski, Martin Xhangarovski, Antonio Atanasov, Mihail Mitrevski, Mateja Masev, Blendi Laçka, Andrej Cvetkovski, Fadil Islamoviç, Erdin Mamuti, Jakov Stojkovski;


Seleksionues: Dragan Naçevski;   
   
Reprezentacioni A