Maqedonia U15 barazon 2:2 me Hungarinë

Publikuar më 25 Ноември, 2021 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë sot në Budapest ka zhvilluar ndeshjen e dytë kontrolluese kundër Hungarisë.

Ndeshja është mbyllur me barazim 2:2. Kishim epërsi në pjesën e parë me shifra 2:1, porn ë pjesën e dytë kundërshtari arriti që të barazojë.

Hungaria ishte e para që e zhbllokoi rezultatin në minutën e 5-të. Në minutën e 21-t, Mlladenovski nga penalltia ishte i saktë për barazim 1:1. Futbollisti i njejtë në minutën e 38-të shënoi golin e dytë personal dhe për Maqedoninë.

Në vazhdim të ndeshjes lëshumë shumë raste të mirë për gol. Kundërshtari shfrytëzoi mundësitë e veta dhe në minutën e 55-të arriti që ti barazoi shifrat në 2:2.

Hungari – Maqedoni 2:2 (1:2)

Maqedonia: Ilioski, Rakipi, Ristovski, Atanasovski, Spasovski, Kadriovski, Ali, Kish, Mlladenovski, Grasheski, Shaini;  

Në pankinë: Trajkovski, Hasani, Stojanovski, Radeski, Mitrov, Antoniev, Pereski, Kuzmanovski, Andonovski, Mehmed, Aliu;

Seleksionues: Dragan Naçevski;

Ndeshja e parë e luajtur kundër Hungarisë gjithashtu u mbyll me barazim 1:1. 
   
   
Reprezentacioni A