Maqedoni-Bjellorusi

Eliminatoret për Kampionatin Evropian 2016.

27. mars. 2015. Ora 20:45

Shkup, Arena nacionale „Filipi i Dytë“

Përfaqësuesja U 19 e Maqedonisë (gjenerata 1997) është mundur nga Qipro me rezultat 0:1 në ndeshjen kontrolluese të zhvilluar në qendrën stërvitore ‘Petar Milloshevski’.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Gjeorgios Malekidis në minutën e 73-të pas një gabimi në mbrojtjen tonë. Dy përfaqësueset nuk kishin shanse më serioze për të shënuar. Në pjesnë e parë, ndërsa në vazhdim formacioni i Maqedonisë kishte mundësinë më të mirë në minutën e 84-, kur portieri kundërshtar ndali goditjen e Emil Abaz. Ndeshjen e dytë me Qipron përfaqësuesja U 19 e Maqedonisë do ta zhvillojë më 26 mars në orën 13:00.

MAQEDONI-QIPRO 0:1 (0:0)

(0:1 Gjeorgios Malekidis, minuta e 73-të)

MAQEDONIA: Filip Iliq, Sllobodan Bocevski, Din Alomeroviq, Davor Zdravkovski, Darko Digallovski, Stefan Jevtovski, Emil Abaz, Sashe Shoposki (Nehar Sadiki 77’), Petar Petkovski, Besart Iseini (Valentin Koçvski 56’), Martin Hristov (Remzifaik Selmani 68’);

Bobi Celeski, Shaip Tela, Kristijan Karanfilovski, Stefan Lazareviq, Remzifaik Selmani;

QIPRO: Mihail Janis, Daniel Andreas, Veler Hristos, Fivos Hristodollu, Rafael Anastasiu, Pavslos Hristodolu, Andreas Fraku (kapiten), Gjeorgios Malekidis, Demitris Haralambus, Teodoros Josifidis, Panajotis Artimatas.

Andres Nikollas Hristodolu, Deodoros Papanikolau, Stavrinos Konstantinu, Tanasis Laisidis, Sozos Papaharalampus, Paraskevas Hutris, Konstanios Antimu, Hristos Ksidas, Sotiris Fiakas.