Maqedonia U 18 humb minimalisht nga Sllovakia në ndeshje kontrolluese

Publikuar më 06 Јуни, 2017 Deri më 19 vjet

Përfaqësuesja U 18 e Maqedonisë sot në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” zhvilloi ndeshjen e parë kontrolluese nga dy të parapara kundër Sllovakisë. Në një takim interesant, kundërshtari arriti të shënojë fitore minimale 1:0.

Ndeshja e parë ishte interesante, me lojë të hapur dhe disa mundësi të mira para dy portave, mirëpo mungoi realizimi. Mundësinë më të mirë e kishte Kristijan Trapanovski në minutat e fundit të pjesës së parë.

Në vazhdim të ndeshjes Sllovakia arriti të gjejë golin që u tregua vendimtar. Dominik Gullazh realizoi në portën e Maqedonisë, për fitore të sllovakëve. Përfaqësuesja e drejtuar nga Vujadin Stanajkoviq edhe në pjesën e dytë krijoi disa mundësi të mira shënimi, mirëpo të njëjtat mbetën pa realizim.