Maqedonia A e femrave pëson tjetër humbje nga Kosova

Publikuar më 01 Ноември, 2023 Lajme, Reprezentacioni A I Femrave

Përfaqësuesja A e Maqedonisë për femra pësoi edhe një tjetër disfatë nga Kosova, këtë herë në fushë si mysafir në xhiron e tretë të grupit 5 në Ligën e Kombeve.

Përfaqësuesja e seleksionuesit, Kiril Izov nuk kishte përgjigje për lojën e mirë të Kosovës, të cilët morën një fitore të merituar. Maqedonia regjistron humbjen e tretë në tri ndeshjet eliminatore të Ligës së Kombeve të luajtura deri më tani.

Kosova luajti një pjesë të parë të mirë, në të cilën arriti të konfirmojë fituesin e takimit të sotëm. Halilaj në minutën e 7-të nga penalltia e kaloi Kosovën në epërsi 1:0. Në minutën e 14-të avantazhi u rrit në 2:0, me golin e Memetit, ndërsa Bikaj shënon gol në minutën e 34-të për shifrat 3:0. Ndërkohë Cokleska në minutën e 90-të vetëm ngushtoi diferencën në 3:1.

Maqedonia: Komnenova, Petkova, Kolarovska, Milçevska, Eftinxhiovska, Semsovic, Mustafa, Roçi, Markovska, Maksuti, Petrushevska;

Seleksionues: Kiril Izov;