Lubinko Drulovoiq publikoi listën e futbollistëve për ndeshjet me Ukrainën dhe Bjellorusinë

Publikuar më 25 Септември, 2015 Lajme, Lajme

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Lubinko Druloviq ka bërë publike listën e futbollistëve në të cilët do të llogarisë në ndeshjet kualifikuese me Ukrainën më 9 tetor në Arenën ‘Filipi i Dytë’ në Shkup dhe kundër Bjellorusisë tre ditë më

Për dy ndeshjet e fundit të kualifikimeve për Kampionatin Evropian ‘Francë 2016’ janë ftuar 22 futbollistë. Në ekipin më të mirë kombëtar për herë të parë është ftuar portieri David Mitev Nilson nga Norçepingu i Suedisë, ndërsa pas 16-të muajve në përfaqësuese kthehet Ivan Triçkovski, si dhe Armend Alimi që merr ftesë pas pesë viteve pauzë.

   
   
Reprezentacioni A