Lubinko Druloviq publikoi listën për ndeshjet me Luksemburgun dhe Spanjën

Publikuar më 21 Август, 2015 Lajme, Lajme


Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Lubinko Druloviq ka publikuar listën e futbollistëve në të cilët do të llogarisë në ndeshjet kualifikuese me Luksemburgun më 5 shtator në teren mysafir dhe Spanjën në Arenën Kombëtare ‘Filipi i Dytë’ tre ditë më vonë.

Për dy ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian ‘Francë 2016’ janë ftuar këta futbollistë:

Portierë: Tome Paçovski (Vardari), Stole Dimitrievski (Granada-Spanjë);

Mbrojtës: Daniel Mojsov (Adana Demirspor-Turqi), Vançe Shikov (Austia Viena-Austri), Kire Ristevski (Rabotniçki), Vladimir Dimitrovski (Krekira-Greqi), Stefan Ristovski (Rieka-Kroaci), Goran Siljanovski (Rabotniçki), Stefan Ashkovski (Novi Pazar-Serbi), Leonard Zhuta (Haken-Suedi), Ezgjan Alioski (Shafhauzen-Zvicër);

Mesfushorë: Arijan Ademi (Dinamo Zagreb-Kroaci), Milovan Petroviq (Rabotniçki), Nikolla Gligorov (Vardar), Ferhan Hasani (Shkëndija), Aleksandar Trajkovski (Palermo-Itali), Muarem Muarem (Eskishehirspor-Turqi), Agim Ibraimi (Maribor-Slloveni);

Sulmues:Mirko Ivanovski (Videoton-Hungari), Jovan Kostovski (Leuven-Belgjikë), Besart Abdurahimi (Lokeren-Belgjkë).

   
   
Reprezentacioni A