KFF Luboten është kampion në Lige e Parë të femrave për sezonin 2023-24

Publikuar më 30 Мај, 2024 Lajme


Skuadra e femrave Luboten është zyrtarisht kampione e Ligës së Parë të femrave për sezonin 2023-2024 me 72 pikë të fituara, një më shumë se skuadra e dytë e KFF Kamenica Sasa. 

KFF Cevitana sezonin e ardhshëm do të luajë në Ligën e Dytë, ndërsa kampioni i Ligës së Dytë, skuadra Atlético, siguroi pjesëmarrjen direkte në elitën e femrave për sezonin 2024-2025.

Në ndeshjen e balotazhit për Ligën e Parë, skuadra Top Gol shënoi fitore bindëse 6:0 ndaj Vardarit dhe sezonin e ardhshëm do të garojë sërish në Ligën e Parë të Femrave.

Tabela Liga e Parë:

Поз.

Клуб

ОН

Поб

Н

Пор

ПОС

ПРИ

ГР

БОД

1

ЖФК ЉУБОТЕН

27

23

3

1

121

19

+102

72

2

ЖФК КАМЕНИЦА САСА

27

22

5

0

81

16

+65

71

3

ЖФК ТИВЕРИЈА

27

15

4

8

104

34

+70

49

4

ФК АСС УНИТЕД/ЖФК

27

15

3

9

70

65

+5

48

5

ЖФК СКОПЈЕ 2014

27

15

2

10

61

33

+28

47

6

ЖФК ШКЕНДИЈА Тетово

27

9

1

17

46

88

-42

28

7

ЖФК СЦ ИСТАТОВ 2015 Скопје

27

7

1

19

42

78

-36

22

8

ЖФК РЕЧИЦА

27

6

4

17

28

100

-72

22

9

ФК ТОП ГОЛ/ЖФК

27

4

6

17

25

72

-47

18

10

ЖФК ЦЕВИТАНА

27

4

1

22

24

97

-73

13


Tabela Liga e Dyte

Поз.

Клуб

ОН

Поб

Н

Пор

ПОС

ПРИ

ГР

БОД

1

ФК АТЛЕТИКО/ЖФК

14

14

0

0

137

2

+135

42

2

ЖФК Вардар 2023

14

12

0

2

81

7

+74

36

3

ЖФК КОЧАНИ

14

7

1

6

40

34

+6

22

4

ЖФК ПЛАЧКОВИЦА

14

6

2

6

30

44

-14

20

5

ЖФК БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ 2010

14

5

1

8

38

65

-27

16

6

ЖФК ПОРЕЧЕ 2015

14

3

1

10

17

63

-46

10

7

ЖФК БОРЕЦ

14

3

1

10

17

83

-66

10

8

ЖФК ПОБЕДА ВАЛАНДОВО 16

14

2

2

10

13

75

-62

8   
   
Reprezentacioni A