Hidhet shorti për raundin hapës të Kupës së Maqedonisë

Publikuar më 28 Јули, 2022 Kupa e Maqedonisë, Lajme


Në “Shtëpinë e Futbollit” është hedhur shorti për çiftet e 1/16- finales së edicionit të ri të Kupës së Maqedonisë.

Kampionët në fuqi të këtij kompeticioni, Makedonija Gjorçe Petrovi dhe finalisti i vitit të kaluar Sileksi, ndeshjet e Kupës së Maqedonisë për sezonin garues 2022/23 i nisin nga faza 1/8 finales. 


Dyshet për turin hapës, që do të luhet më 14 shtator, janë si më poshtë:


BELLASICA - SHKUPI 1927


GOSTIVARI - PELISTERI


TETEKSI - Akademia PANDEV


SLOGA 1934 - BREGALNICA 2008


KAMENICA SASA - VARDARI


KOZHUF GEVGELIJA - TIKVESH 1930


VARDAR NEGOTINA - STRUGA TRIM LUM


KARBINCA - POBEDA


ZAJAZI - VOSKA SPORT


FORTUNA - BORECI 1919


LUBOTEN - RENOVA


KONJARI - RABOTNIÇKI 


CRNO BUKI ZL - SKOPJE


KARAORMAN 2017 - SHKENDIJA   
   
Reprezentacioni A