Hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës

Publikuar më 05 Април, 2022 Kupa e Maqedonisë, Lajme


Në “Shtëpinë e Futbollit” ditën e sotme është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë.

Struga Trim Lum për të marrë biletën për në finale do të përballet me Makedonija Gjorçe Petrovin, përderisa Pelisteri do të jetë kundërshtar i mbrojtësit të trofeut, Sileksit.

Dy ndeshjet gjysmëfinale do të luhen në Strugë dhe Manastir me 20 prill, duke nisur nga ora 16:00. Do të luhet vetëm një ndeshje, ndërsa finalja është programuar për në arenën “Todor Proeski” në Shkup me 20 maj.    
   
Reprezentacioni A