Hidhet shorti për edicionin e ri të Kupës së Maqedonisë

Publikuar më 29 Август, 2023 Kupa e Maqedonisë, Lajme


Në hapësirat e Federatës së futbollit të Maqedonisë është hedhur shorti për 1/16 e finales në Kupën e vendit. 


Ekipet që vitin e kaluar luajtën në gjysmëfinale dhe finale si Makedonija Gjorce Petrov, Struga Trim Lum, Shkëndija dhe Sileksi edicionin e sivjetshëm do ta nisin direkt nga 1/8 e finales. 


Dyshet e para të edicionit të ri të Kupës së Maqedonisë janë: 


Young Team - Pobeda 


Novack - Bregallnica 


Bashkimi - Skopje 


Arsimi - Tikveshi 


Kozhuf - Brera 


Karbinci - Voska Sport 


Ohrid - Detonit 


Bellasica - Goativar 


Konjare - Shkupi 


Besa - Vardari 


Teteksi - Rabotniçki 


Vëllazërimi - Pelisteri 


Ndeshjet do të luhen me 20 shtator, nga ora 15:00. Kualifikuesi përcaktohet me një ndeshje, ndërsa në rast barazimi, takimi vendoset direkt përmes penalltive.    
   
Reprezentacioni A