Hidhet shorti për 1/8 e finales së Kupës të Maqedonisë

Publikuar më 29 Септември, 2020 Kupa e Maqedonisë, Lajme


Në “Shtëpinë e Futbollit”u zhvillua tërheqja e shortit për 1/8 e finales për Kupën e Maqedonisë. Në këtë fazë hynë edhe ekipet si Shkëndija, Akademia Pandevi, Bregallnica dhe Struga Trim (të lira në xhiron e parë), ndërsa shorti solli ndeshje interesante:

Dyshet e 1/8 së finales në Kupën e Maqedonisë:

Akademia Pandev – Vardar

Makedonija GJ.P – Kamenica Sasa

Shkëndija – Gostivar

Shkupi – Kit Go

Kozhuf – Sileks

Struga Trim Lum – Rabotniçki

Bregallnica – Bellasica

Renova – Pelister

Duelet e 1/8 së finales do të luhen me 21 tetor, ndërsa ¼ e finales zhvillohet me 25 nëntor. Gjysmëfinalet janë përcaktuar për me 7 prill, ndërsa ndeshja për trofeun luhet me 19 maj. 
   
   
Reprezentacioni A