Fillon pjesa pranverore e Ligës për Fëmijë, FFM dhuron donacion të ri

Publikuar më 16 Февруари, 2024 Lajme, Ligat e Fëmijëve


Këtë fundjavë, 17 dhe 18 shkurt, vazhdojnë lojërat e garës më masive të organizuar nga FFM, Liga e Fëmijëve.


Programi i kësaj fundjave përfshin ndeshje nga katër kategori të rajonit verior, ndërsa nga java e ardhshme të gjitha kategoritë e moshave do të nisin me aktivitete dhe gara. Garat e pjesës pranverore në pesë rajonet e mbetura fillojnë në muajin mars.


Në Ligën e Fëmijëve të FFM-së marrin pjesë 148 klube të përfaqësuara nga 649 skuadra dhe më shumë se tetë mijë futbollistë nga mosha 7 deri në 12 vjeç.


Federata e Futbollit të Maqedonisë, në prag të pjesës pranverore të Ligës për fëmijë, vazhdon fushatën për dhurimin e topave të futbollit për ekipet në kuadër të Ligës për fëmijë.


Në fund të vitit të kaluar, FFM-ja dhuroi 3000 topa futbolli për ekipet nga Liga e Fëmijëve dhe tashmë të martën do të fillojë fushata për ndarjen e 2800 topave të rinj të futbollit, me të cilat do të përfshihen 148 klube që po marrin pjesë aktive në garë gjatë këtij sezoni.


Këtë fundjavë nis një tjetër udhëtim emocionues futbollistik i mbushur me punë ekipore, vendosmëri dhe kujtime të paharrueshme. Ndërsa dilni në fushë, mbani mend se fitorja nuk ka të bëjë vetëm me rezultatin - ka të bëjë me të dhënë gjithçka, të mbështesni shokët e skuadrës dhe të argëtoheni. Pra, bëni gati pajisjet tuaja, luani me pasion dhe le ta bëjmë këtë sezon një për t'u mbajtur mend. Suksese të gjitha skuadrave dhe jini në frymën e lojës së ndershme.   
   
Reprezentacioni A