FFM-Liga e Fëmijëve: Luhen ndeshjet finale dhe ato për vendin e tretë

Publikuar më 03 Јуни, 2018 Lajme, Ligat e Fëmijëve


Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup sot u luajtën ndeshjet finale dhe takimet për vendin e tretë në turneun përfundimtar të FFM-së, Liga e Fëmijëve për sezonin garues 2017/2018. Në turneun final këtë fundjavë morrën pjesë 24 skuadra dhe më shumë se 400 pjesëmarrës nga gjithë vendi.

Në tre kategori vendi i parë i takoi KF Vardarit, KF Forca triumfoi në dy kategori, ndërsa KF Albarsa i’u gëzua vendit të parë në një kategori.

Në vazhdim keni rezultatet e ndeshjeve finale:

Дијаграм 2018 ДЛ-so-rezultati.pdf    
   
Reprezentacioni A