Druloviq: Pres të shënojmë fitore kundër Luksemburgut

Publikuar më 21 Август, 2015 Lajme, Kualifikimet për EURO 2016

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Lubinko Druloviq pas publikimit të listës për futbollistët e ftuar në dy ndeshjet kualifikuese me Luksemburgun dhe Spanjën ka theksuar se na presin dy ndeshje të rëndësishme.

“Para neve kemi dy ndeshje të rëndësishme, posaçërisht dueli me përfaqësuesen e Luksemburgut, ku pres të shënojmë fitore e cila do të na mundësojë të kemi atmosferë më të mirë para ballafaqimit me Spanjën e fuqishme. Kam ftuar 21 futbollist, kam lënë hapsirë për të thëras edhe dy. Problem më të madh për ne paraqet fatki se disa prej reprezentuesve tanë nuk janë në plan të parë te klubet e tyre, nuk luajnë sa duhet dhe nuk janë bartës të lojës. Kjo paraqet problem të madh jo vetëm për mua, por edhe për seleksionuesit e përfaqësueseve të shpresave”, deklaroi Druloviq.

Seleksionuesi Druloviq potencoi se kundërshtari jonë i rradhës në këto eliminatore, përfaqësuesja e Luksemburgut është analizuar mirë dhe pritet fitore në atë duel.

“Mjaft mirë kemi analizuar lojën e Luksemburgut, që është një kundërshtar i fortë për të zhvilluar lojë dhe luan në formacionin 4-4-2. Na pret ndeshje e rëndësishme përballë një rivali të vështirë dhe vetëm fitorja numërohet. Patjetër të marrim fitore në këtë duel, që të mundemi në atmosferë të mirë të presim përfaqësuesen e Spanjës”, deklaroi seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë. 
   
   
Reprezentacioni A