Dragi Kanatllarovski publikon listën për ndeshjet me Suedinë dhe Holandën

Publikuar më 30 Август, 2023 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 në fillim të shtatorit do ti startojë eliminatoret për kualifikim në Europianin e vitit 2025 në Sllovaki. 

Seleksionuesi i përfaqësueses së të rinjëve të Maqedonisë, Dragan Kanatllarovski ka shpallur listën e futbollistëve të thirrur për dy ndeshjet kualifikuese për KE 2025 kundër Suedisë me 8 shtator në Jençeping, me fillim në ora 18:00 dhe kundër Holandës me 12 shtator me fillim në ora 15:30 në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup. 

Në listën e seleksionuesit Dragan Kanatllarovski bëjnë pjesë këta futbollistë: 


PORTIERË:

Marko Alçevski (AP Brera), 

Ivan Nikolloski (Pobeda), 

Stefan Mitrev (Kozhuv) 


MBROJTËS:

Mario Riçkov (FC Shkupi), 

Stefan Despotovski (Rabotniçki), 

Andrej Stojçevski (Zhilina - Sllovaki), 

Reshat Ramdani (Dinamo Kiev – Ukrainë), 

Viktor Krstevski (Gostivari), 

Metodi Maksimov (Shkëndija), 

Mihail Dimitrievski (Bregallnica), 

Kristijan Tasevski (Augsburg – Gjermani) 


MESFUSHORË: 

Martin Tallakov (Podbrezova – Sllovaki), 

Ivan Nikollov (Sondrejyske – Danimarkë), 

Hamza Rramani (FC Shkupi), 

Aleks Zlatkov (FC Shkupi), 

Dimitar Todorovski (Rabotniçki), 

Vane Krstevski (AP Brera), 

Berat Kallkan (Kasimpasha – Turqi), 

Behar Fetai (Maribor – Slloveni), 

Matej Angellov (Rabotniçki), 

Luka Stankovski (Gaziantep – Turqi) 


SULMUES: 

Mario Ilievski (Kisvarda – Hungari), 

Filip Trpçevski (Haken – Suedi), 

Luan Abazi (FC Shkupi)   
   
Reprezentacioni A