Dragi Kanatllarovski publikon listën për ndeshjet me Poloninë dhe Bosnjën

Publikuar më 23 Мај, 2024 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në fillim të qershorit do të luajë dy ndeshje kontrolluese në fushë mysafire ndaj Polonisë dhe Bosnjë e Hercegovinës.

Duelin e parë kontrollues ndaj Polonisë do ta luajmë më 1 qershor në Radom. Katër ditë më vonë në Koniq luajmë me Bosnjë-Hercegovinën.

Seleksionuesi, Dragi Kanatllarovski, vendosi që për ndeshjet e ardhshme t'i thërrasë këta futbollistë:

PORTIERË:

Marko Alçevski - Brera

Stefan Tasev - Vardar Negotinë

Lupçe Xhekov - Sileks

MBROJTJËS:

Metodi Maksimov - Alesund

Stefan Despotovski - Rabotniçki

Reshat Ramadani - Shkëndija

Imran Fetai - Tikvesh

Andrej Stojçevski - Žilina

Davor Serafimov - Shkupi

Gjorge Xhekov -  Sileks

MESFUSHORË:

Ivan Nikolov - Sonderijske

Ardian Çilafi Sampdoria

Hamza Ramani - Shkupi

Luka Stankovski - Tuzlaspor

Aleks Zlatkov - Makedonija Gj.P.

Dimitar Todorovski - Rabotniçki

Adrian Zendelovski - Skovde

Leonid Ignjatov - Sileks

Vane Krstevski - Shkëndija

Martin Gjeorgievski - Brera

Behar Feta - Maribor

SULMI:

Mario Ilievski - Kisvarada

Fiton Ademi - Shkëndija

Filip Trpçevski - Ustiken
   
   
Reprezentacioni A