Darko Çurlinov: I lumtur që luaj sërish futboll, por më i lumtur që jam pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë

Publikuar më 09 Октомври, 2023 Lajme, Lajme


Ukrainë - Maqedoni


Eliminatoret për Euro 2024


14 tetor, ora 15:00, Stadiumi Sparta Prague, Çeki


Përfaqësuesja A e Maqedonisë filloi sot zyrtarisht përgatitjet për ndeshjen eliminatore për Kampionatin Europian 2024 kundër Ukrainës (14 tetor, ora 15:00) në Pragë.


Futbollistët e ftuar, me përjashtim të Valon Etemit dhe Elif Elmasit, të cilët sonte do të arrijnë në bazën e ekipit, stërvitjen e parë e bënë në “Petar Milloshevski” në Shkup. 


I rikthyeri në përfaqësuesen më të mirë, Darko Çurlinov, thotë se është i lumtur që pas sfidave shëndetësore mund të luajë sërish futboll, madje edhe më i lumtur që është pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë. Futbollisti i Burnley beson se ndaj Ukrainës duhet të konfirmojmë cilësinë për një rezultat pozitiv.


“Kam kaluar një periudhë të vështirë dhe ndihem mirë të rikthehem në fushë. Jam i lumtur që luaj sërish futboll dhe shumë i lumtur që jam pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë”.


“Ne të gjithë jemi këtu për njëri-tjetrin. E dimë cilësinë e kësaj përfaqësuese dhe pavarësisht kundërshtarit duhet ta tregojmë në fushë”.   
   
Reprezentacioni A