Angellovski: Nervoz për pjesën e parë, reagim i mirë në të dytë, ndërsa fituam Elmasin

Publikuar më 12 Јуни, 2017 Lajme, Lajme

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë ashtu si që pritej pas humbjes nuk mund të ishte i kënaqur, megjithatë ceki se i ka pëlqyer reagimi i lojtarëve në pjesën e dytë të humbjes 1:2 me Spanjën.

“Fillimisht urime për Spanjën për fitoren e merituar. Nuk jam i kënaqur nga pjesa e parë kur disi luanim me respekt të tepruar për kundërshtarin. Mirëpo nëse me diçka mund të jem i kënaqur ajo është loja jonë në pjesën e dytë, pasi që ajo mendoj se ishte mënyra si kemi luajtur në në ndeshjet e kaluara. Arritëm të kthejmë paqartësinë në rrezultat deri në minutën e 90-të, mirëpo për fat të keq nuk arritëm të sjellim goditjen përfundimtare. Patjetër të them se kemi humbur këtë ndeshje, mirëpo kemi fituar një margaritar në emrin e Elif Elmasit, i cili debutoi me 17-të vite kundër një Spanje, ndërsa luajti shkëlqyeshëm. Gjithashtu urime për lojën e mirë edhe për debutuesin e dytë, Toshevskin”, deklaroi Igor Angellovski në takimin me gazetarë pas ndeshjes me Spanjën.