Alioski: Duhet të besojmë te vetja jonë dhe të luajmë në nivel të lartë

Publikuar më 15 Ноември, 2022 Lajme, Lajme


Përfaqësuesja e Maqedonisë vazhdon përgatitjet për ndeshjet kontrolluese ndaj Finlandës dhe Azerbajxhanit, të cilat do të luhen më 17 dhe 20 nëntor në Arenën “Todor Proeski” në Shkup.

Reprezentuesi ynë, Ezgjan Alioski, beson se ndeshjet edhe pse janë miqësore do të mundohemi t'i fitojmë. Ai thotë se duhet të besojmë te vetja dhe të luajmë në një nivel të lartë. Respekt për futbollistët që erdhën për të luajtur në këto dy ndeshje, sepse nuk është e lehtë të qëndrosh në nivelin më të lartë pas një numri të madh ndeshjesh klubesh.

   
   
Reprezentacioni A