29 futbollist në listën e Milevskit për ndeshjet kundër Italisë dhe Maltës

Publikuar më 30 Август, 2023 Lajme, Lajme


Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për dy ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024 kundër Italisë (9 shtator, ora 20:45, Arena “Todor Proeski”) dhe Maltës ( 12 shtator, ora 20:45, Maltë).


Në përbërjen më të mirë të përfaqësueses së Maqedonisë, debutues janë futbollisti danez Hvidovre, Ahmet Iljazovski dhe sulmuesi i Varazhdinit, Dimitar Mitrovski.


Në listën e seleksionuesit Milevski janë 29 futbollistët e mëposhtëm:


PORTIERËT:


Stole DIMITRIEVSKI - Rayo Vallecano, Spanjë


Damjan SHISHKOWSKI - Doxa, Qipro


Igor ALEKSOVSKI - Rabotniçki
MBROJTJA:


Vissar MUSLIU - Paderborn, Gjermani


Gjoko ZAJKOV - Universiteti i Krajovës, Rumani


Nikola SERAFIMOV - Fehervar, Hungari


Jovan MANEV - Adana Demirspor, Turqi


Ezgjan ALIOSKI - Al-Ahly, Arabia Saudite


Bojan DIMOSKI - Akron Tolyatti, Rusi


Ahmet ILJAZOVSKI - Hvidovre, Danimarkë


Stefan ASHKOVSKI - Lamia, Greqi


Darko VELLKOVSKI - Al Etifaq, Arabia Saudite
MESFUSHORË:


Enis BARDHI - Trabzonspor, Turqi


Jani ATANASOV - Krakov, Poloni


Agon ELEZI - Varaždin, Kroaci


Arian ADEMI - Pekin Guan, Kinë


Elif ELMAS - Napoli, Itali


David BABUNSKI - Mezokoveszd, Hungari


Davor ZDRAVKOVSKI - Motherville, Skoci


LJUPÇE DORIEV - Sogdiana, Uzbekistan
SULMUES:


Ilia NESTOROVSKI - Ascoli, Itali


Milan RISTOVSKI - Spartak Trnava, Sllovaki


Bojan MIOVSKI - Aberdeen, Skoci


Aleksandar TRAJKOVSKI


Dorian BABUNSKI - Grasshoppers, Zvicër


Dimitar MITROVSKI - Varaždin, Kroaci


Marjan RADESKI - Strugë Trim Lum


Valon ETEMI - Istanbulspor, Turqi


Darko ÇURLINOV - Burnley, Angli
Grumbullimi zyrtar i përfaqësueses sonë më të mirë për ndeshjet e ardhshme kundër Italisë dhe Maltës nga grupi kualifikues për Kampionatin Evropian 2024 është planifikuar për në datën 4 shtator në hotelin Hilton në Shkup.   
   
Reprezentacioni A