25 futbollist në listën e Bllagoja Milevskit për ndeshjet ndaj Ukrainës dhe Armenisë

Publikuar më 04 Октомври, 2023 Lajme, Lajme


Seleksionuesi i përfaqësues A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të thirrur për ndeshjen eliminatore për Kampionatin Evropian 2024 kundër Ukrainës (14 tetor, ora 15:00) në Pragë dhe për ndeshjen kontrolluese kundër Armenisë në Strumicë. (17 tetor, ora 15:00).


Në listën e seleksionuesit, Bllagoja Milevski janë 25 futbollistët e mëposhtëm:PORTIERËT:


Stole DIMITRIEVSKI - Rayo Vallecano, Spanjë


Damjan SHISHKOVSKI - Doxa, Qipro


Igor ALEKSOVSKI - Rabotniçki
MBROJTJA:


Vissar MUSLIU - Paderborn, Gjermani


Todor TODOROVSKI - ZTE, Hungari


Nikola SERAFIMOV - Fehervar, Hungari


Jovan MANEV - Osjek, Kroaci


Ezgjan ALIOSKI - Al Ahli, Arabia Saudite


Bojan DIMOSKI - Akron, Rusi


Ahmet ILJAZOVSKI - Hvidovre, Danimarkë


Stefan ASHKOVSKI - Radnicki Nish, Serbi
MESFUSHA:


Enis BARDHI - Trabzonspor, Turqi


Elif ELMAS - Napoli, Itali


Arijan ADEMI - Dinamo Zagreb, Kroaci


Jani ATANASOV - Krakov, Poloni


Agon ELEZI - Varaždin, Kroaci


David BABUNSKI - Mezokoveszd, Hungari


Isnik ALIMI - Sepsi, Rumani
SULMI:


Bojan MIOVSKI - Aberdeen, Skoci


Milan RISTOVSKI - Spartak Trnava, Sllovaki


Darko ÇURLINOV - Burnley, Angli


Valon ETEMI - Istanbulspor, Turqi


Ljupçe DORIEV - Sogdiana, Uzbekistan


Aleksandar TRAJKOVSKI - Hajduk, Kroaci


Dimitar MITROVSKI - Varaždin, Kroaci   
   
Reprezentacioni A