Арменд Алими

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


10 натпревари / 0 голови

Позиција: Среден ред

Датум на раѓање: 11.12.1987

Клуб: Шкендија   
   
Актуелности

17.05.2017    Вести

Пелистер е освојувач на Купот на Македонија

Пелистер по пенали ја совлада Шкендија и по 16 години повторно го освои Купот на Македонија....

Календар
А репрезентација